Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia igłowa (inaczej: iniekcyjna) to niechirurgiczna metoda, dzięki której można poprawić kondycje skóry, spłycić zmarszczki i zredukować niedoskonałości. Dzięki tej technice w głąb skóry zostają wprowadzone substancje aktywne, które błyskawicznie wpływają na jej przebudowę. Podobnych efektów nie można uzyskać używając jedynie kosmetyków. Zabieg obecnie jest stosowany głównie w regeneracji skóry, jej odmłodzeniu, redukcji cellulitu i rozstępów. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i cienkiej igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.
Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie. Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne są małe uwypuklenia i może pojawić się niewielki obrzęk. Ślady po ukłuciach ustępują stopniowo przez około 2 dni, jednak nie wymagają pozostania w domu.
Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.
Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.
Mezoterapia nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Zabieg może być wykonywany przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
 
Zabiegu nie przeprowadza się w następujących przypadkach:
 
  • alergia na substancję do mezoterapii
  • wirusowe, bakteryjne lub grzybicze choroby skóry
  • choroby nowotworowe
  • ciąża i karmienie piersią
  • choroby autoimmunologiczne
 
Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-8 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie,  a w fazie podtrzymującej – około dwa razy w roku. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Bella | 2024
ts