formularz

Nowy LASER PTF

Przy użyciu technologii PTF

Fotoodmładzanie  jest skutecznym i bezinwazyjnym zabiegiem dającym spektakularne i długo utrzymujące się efekty.  Łączy w sobie likwidację zmarszczek, zwężenie porów, usuwanie przebarwień na skórze (między innymi plam po słonecznych, starczych zmian barwnikowych, rumienia) oraz zamykanie naczynek i pajączków pod skórą.

Pulsujące Światło o odpowiedniej długości fali pobudza komórki skóry właściwej do regeneracji i odbudowy kolagenu, co powoduje wygładzenie skóry twarzy i ogólną poprawę jej kondycji.

W przypadku popękanych naczynek, pajączków, energia światła z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę) i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Proces ten powoduje zniszczenie ściany naczynia, które później jest usuwane z organizmu. Przy małych naczynkach wystarcza jeden zabieg, przy większych powierzchniach może istnieć potrzeba powtórzenia zabiegu od 3 do 5 razy w odstępach 3 tygodniowych.

Zabiegi z użyciem systemu PTF nie wykluczają z życia codziennego i nie pozostawiają blizn. Po przeprowadzeniu serii zabiegów następuje ogólna poprawa wyglądu skóry – poprawa kolorytu, wygładzenie, rozświetlenie, przez co wyglądamy młodziej.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie 4 do 6 zabiegów (co 3-4 tygodnie), natomiast efekty są widoczne po 1-3 zabiegach. W celu utrzymania efektów rekomenduje się również zabiegi przypominające (jeden lub dwa razy w roku).

UWAGA! Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na fotoodmładzanie . Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji.

Przygotowanie do zabiegu:
- nie należy opalać skóry na słońcu ani w solarium przed zabiegiem, w przypadku mocnej opalenizny do 4 tygodni przed zabiegiem (opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej)
- W przypadku stosowania kremów z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi należy zaprzestać ich stosowania na miesiąc przed zabiegiem
- Tydzień przed zabiegiem nie przyjmować leków i ziół fotouczulających: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp.

Zalecenia po zabiegu:
- należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddane zabiegowi części ciała lub używać kremów do opalania z wysokim filtrem (od 30SPV) przez okres 4 tygodni od wykonania zabiegu,
- nie zażywać środków fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, niektóre leki).

Przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania (jak przy fotodepilacji):
- Ciąża i karmienie piersią
- Opalenizna (również solarium- 4 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.)
- Choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, trądzik różowaty)
- ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym
- Kremy z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
- Leki światłouczulające, retinoidy
- Zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe wyszczuplające - przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
- Skłonność do przebarwień
- Peeling (przestać  stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
- opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)
- Botox i wypełniacz (6 miesiącach od zastosowania można wykonywać zabiegi)
- Cukrzyca
- przebyte i czynne nowotwory skóry
- radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy
- implanty wewnątrz ciała, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa
- stosowanie steroidów lub kosmetyków zawierających hormony w okresie ostatnich 3 miesięcy.
Depilacja laserowa polega na trwałym usunięciu owłosienia. Zabiegi są proste, skuteczne i bezpieczne a w porównaniu z laserem mniej bolesne, tańsze, dające lepsze rezultaty. Efektywność zabiegu jest wysoka zarówno przy włosach ciemnych jak i jaśniejszych co daje przewagę nad zabiegami laserowymi. Zaletą jest również możliwość depilacji śniadej karnacji.
Pulsacyjne wiązki światła  oddziałują na melaninę we włosie powodując zniszczenie mieszka włosowego- korzenia włosa.  Cykl rozwoju włosa podzielony jest na trzy fazy:

1. Faza wzrostu (anagen) - faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, są to włosy widoczne na skórze, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem). Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.

2. Faza przejściowa (katagen) - włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Melanocyty przestają produkować melaninę.

3. Faza spoczynku (telogen) - faza spoczynku, włos martwieje i wypada. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.

Z uwagi na to, ze światło lasera działa na włosy w fazie wzrostu zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (min. 3 razy) aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte około 20–50% włosów, dla uzyskania efektu gładkiej skóry zaleca się wykonanie ok 4-8 zabiegów. Ilość zabiegów zależy od fototypu skóry, charakterystyki owłosienia, depilowanej okolicy, płci i wieku klienta, a także  poziomu hormonów. Rezultaty widać już po pierwszym zabiegu.
Zabiegi należy powtarzać, co 4-9 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Niektóre partie ciała można poddawać kolejnemu zabiegowi nawet co 4 tygodnie (twarz, bikini, pachy). Efekty utrzymują się z reguły do kilku lat. U niektórych osób zalecane jest jednak wykonanie zabiegów utrwalających, zazwyczaj po upływie około 2 lat od ostatniego naświetlania. Pozwala to na zniszczenie pojedynczych włosów, które gdzieniegdzie mogą pojawiać się na skórze.

Czas wykonywania zabiegu uzależniony jest od strefy poddawanej zabiegowi. Zabiegi wykonywane na okolicy twarzy czy pach trwają od kilku do kilkunastu minut natomiast większe partie takie jak nogi wymagają dłuższego czasu.
UWAGA! Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej:
- Przez miesiąc przed zabiegiem nie należy usuwać włosów woskiem, depilatorem ani pęsetą (laser nie zniszczy włosa, który został pozbawiony cebulki)
- Nie należy opalać skóry min przez 2 tygodnie przed zabiegiem (opalona skóra emituje zbyt duża ilość energii świetlnej)
- Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z kremów do depilacji i środków złuszczających (peeling)
- W przypadku stosowania kremów z retinolem, witamin ą C lub kwasami owocowymi należy zaprzestać ich stosowania na miesiąc przed zabiegiem
- Tydzień przed zabiegiem nie przyjmować leków i ziół fotouczulających: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp.
- Na 3-4 dni przed zabiegiem włosy należy ogolić (mają być długości ok. 2mm)

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej:
- Należy bezwzględnie chronić skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddaną zabiegowi skórę lub używać kremów do opalania z wysokim filtrem przez 2 tygodnie od wykonania zabiegu
- Nie stosować kosmetyków i leków mających działanie złuszczające przez 2 tygodnie po zabiegu
- Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydeł, spirytusu, dezodorantów, toników z alkoholem
- Nie podrażniać  skóry w okolicy zabiegu;
- stosować krem Alantan lub Bepanten na miejsca poddane zabiegowi
- Nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie).
- Nie stosować leków uczulających a słońce, ziół takich jak dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej:
- Ciąża i karmienie piersią
- Opalenizna (również solarium- 4 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.)
- Choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, trądzik różowaty)
- ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym
- Kremy z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
- Leki światłouczulające, retinoidy
- Zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe wyszczuplające- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
- Depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
- Skłonność do przebarwień
- Peeling (przestać  stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
- opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)
- Botox i wypełniacz (po 6 miesiącach od zastosowania można wykonywać zabiegi)
- Cukrzyca
- przebyte i czynne nowotwory skóry
- radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy
- implanty wewnątrz ciała, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa
- stosowanie steroidów lub kosmetyków zawierających hormony w okresie ostatnich 3 miesięcy.

LASEROWE USUWANIE PLAM PIGMENTACYJNYCH I PRZEBARWIEŃ
W JAKI SPOSÓB IPL USUWA PLAMY PIGMENTACYJNE I PRZEBARWIENIA

Impuls świetlny generowany w programie likwidowania plam pigmentacyjnych i przebarwień jest absorbowany przez melaninę (światło jest zamieniane na ciepło) w patologiczny sposób rozłożoną w skórze co w konsekwencji powoduje rozbicie skupiska ziaren melaniny i nastepnie ich wchłonięcie. Oczywiście ze względu na rodzaj skóry, jej wiek - a w konsekwencji zdolności regeneracji - rodzaj problemu, głebokość umiejscowienia zmiany, jej gęstość itd, skuteczność zabiegu może być różna osobniczo. W jednym przypadku wystarczy jeden zabieg, a czasami istnieje konieczność jego powtórzenia 3-4 krotnie w regularnych odstępach czasu.

UWAGA: W PRZYPADKU WYSTAWIENIA SKÓRY PODDANEJ LECZENIU NA EKSPOZYCJĘ SŁONECZNĄ PROBLEM MOŻE POWRÓCIĆ! JEST TO NATURALNE ZACHOWANIE SKÓRY JUŻ RAZ USZKODZONEJ.

METODOLOGIA ZABIEGU
Powierzchnia zabiegowa pokrywana jest żelem medycznym i naświetlana z użyciem programu właściwego dla danego typu skóry. Przyciemnienie zmian pigmentacyjnych po zabiegu jest efektem właściwym i porządanym. Stan taki może się utrzymywać do 3 tygodni. W tym czasie zmiany powinny ulec złuszczeniu. W sytuacji niecałkowite zaniku zmian konieczne będzie powtórzenie zabiegu.
 
LASEROWE LECZENIE SKÓRY TRĄDZIKOWEJ
W JAKI SPOSÓB PTF  LECZY SKÓRĘ TRĄDZIKOWĄ

Impuls świetlny generowany w programie leczenia skóry trądzikowej składa się z połączenia swiatła o widmie czerwonym i niebieskim. Światło niebieskie niszczy bakterie beztlenowe propioni bacterium acnes odpowiedzialne za rozwój choroby, a światło czerwone absorbowane jest przez nadaktywne gruczoły łojowe, ograniczając tym samym produkcję łoju, a często trwale je uszkadzając. Równocześnie uzyskujemy obkurczenie porów skóry, wyrównanie kolorytu i ograniczone spłycenie blizn. Oczywiście ze względu na rodzaj skóry, jej wiek, rangę i czas trwania problemu,  skuteczność zabiegu może być różna osobniczo. W jednym
przypadku wystarczy jeden zabieg, a czasami istnieje konieczność jego powtórzenia 3-4 krotnie w regularnych odstępach czasu.

METODOLOGIA ZABIEGU
Powierzchnia zabiegowa pokrywana jest żelem medycznym i naświetlana z użyciem programu właściwego dla danego typu skóry. Przyciemnienie zmian trądzikowych po zabiegu jest efektem właściwym i porządanym. Stan taki może się utrzymywać do 3 tygodni/miesiąca.  Po upływie miesiąca zabieg należy powtórzyć.

UWAGA: W PRZYPADKU POSTACI AKTYWNEJ TRĄDZIKA  WYKONYWANIE ZABIEGÓW LASEROWYCH JEST ZABRONIONE
LASEROWE USUWANIE NACZYNEK I NACZYNIAKÓW, LECZENIE SKÓR NACZYNKOWYCH I TRĄDZIKA RÓŻOWATEGO
W JAKI SPOSÓB IPL USUWA POPĘKANE NACZYNKA I NACZYNIAKI

Impuls świetlny generowany przez PTF w programie usuwania popękanych naczynek jest absorbowany przez hemoglobinę (światło jest zamieniane na ciepło) co w konsekwencji powoduje nekroze termalną, trwale uszkadzając naczynie krwionośne. Uszkodzone w ten sposób naczynia są usuwane w procesie reasorbcji, dzięki czemu znikają całkowicie. Oczywiście ze względu na rodzaj skóry, jej wiek - a w konsekwencji zdolności regeneracji - rodzaj problemu, głebokość naczynia, jego średnicę, gęstość itd, skuteczność zabiegu może być różna osobniczo. W jednym przypadku wystarczy jeden zabieg, częściej jednak istnieje konieczność jego powtórzenia 3-4 krotnie w regularnych odstępach czasu.

METODOLOGIA ZABIEGU
Powierzchnia zabiegowa pokrywana jest żelem medycznym i naświetlana z użyciem programu właściwego dla danego typu skóry. Przyciemnienie naczyń po zabiegu jest efektem właściwym i pożądanym. Stan taki może się utrzymywać do 3 tygodni. Po tym czasie naczynka zostaną reabsorbowane lub konieczne będzie powtórzenie zabiegu w przypadku ich niecałkowitego wchłonięcia się.
UWAGA: W PRZYPADKU POSTACI AKTYWNEJ TRĄDZIKA RÓŻOWATEGO WYKONYWANIE ZABIEGÓW LASEROWYCH JEST ZABRONIONE
Wszelkie prawa zastrzeżone © Bella | 2018
ts