Depilacja ciała

Depilacja laserowa polega na trwałym usunięciu owłosienia. Zabiegi są proste, skuteczne i bezpieczne a w porównaniu z laserem mniej bolesne, tańsze, dające lepsze rezultaty. Efektywność zabiegu jest wysoka zarówno przy włosach ciemnych jak i jaśniejszych co daje przewagę nad zabiegami laserowymi. Zaletą jest również możliwość depilacji śniadej karnacji.
Pulsacyjne wiązki światła  oddziałują na melaninę we włosie powodując zniszczenie mieszka włosowego- korzenia włosa.  Cykl rozwoju włosa podzielony jest na trzy fazy:

1. Faza wzrostu (anagen) - faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, są to włosy widoczne na skórze, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem). Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.

2. Faza przejściowa (katagen) - włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Melanocyty przestają produkować melaninę.

3. Faza spoczynku (telogen) - faza spoczynku, włos martwieje i wypada. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.

Z uwagi na to, ze światło IPL działa na włosy w fazie wzrostu zabiegi depilacji laserowej muszą być powtórzone (min. 3 razy) aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte około 20–50% włosów, dla uzyskania efektu gładkiej skóry zaleca się wykonanie ok 4-8 zabiegów. Ilość zabiegów zależy od fototypu skóry, charakterystyki owłosienia, depilowanej okolicy, płci i wieku klienta, a także  poziomu hormonów. Rezultaty widać już po pierwszym zabiegu.
Zabiegi należy powtarzać, co 4-9 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych). Niektóre partie ciała można poddawać kolejnemu zabiegowi nawet co 4 tygodnie (twarz, bikini, pachy). Efekty utrzymują się z reguły do kilku lat. U niektórych osób zalecane jest jednak wykonanie zabiegów utrwalających, zazwyczaj po upływie około 2 lat od ostatniego naświetlania. Pozwala to na zniszczenie pojedynczych włosów, które gdzieniegdzie mogą pojawiać się na skórze.

Czas wykonywania zabiegu uzależniony jest od strefy poddawanej zabiegowi. Zabiegi wykonywane na okolicy twarzy czy pach trwają od kilku do kilkunastu minut natomiast większe partie takie jak nogi wymagają dłuższego czasu.

UWAGA! Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach.
Wszelkie prawa zastrzeżone © Bella | 2023
ts