Manicure japoński

Zabieg znany jest w Japonii już od 400 lat, a jego początki sięgają do japońskich arystokratek, które szukały metody na idealnie gładkie, błyszczące paznokcie, które jednocześnie byłyby naturalne. Manicure japoński przeznaczony jest dla osób walczących z problemem łamliwych, kruchych oraz rozdwajających się paznokci. Pozwala on na wygładzenie i regenerację płytki paznokciowej. Już po pierwszym zabiegu nadaje jej zdrowy wygląd oraz niesamowity blask.
W pudełeczku znajdują się gęste pasty oraz specjalne szczoteczki. Za ich pomocą, manikiurzystka wciera w płytkę paznokcia jedną mieszankę po drugiej. Znajduje się w nich przede wszystkim pochodząca z Morza Japońskiego krzemionka, pyłek pszczeli, keratyna oraz witaminy A+E.
Sam zabieg jest przyjemny. Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu - paznokcie wyglądają jak pokryte bezbarwnym lakierem, a mocne błyszczenie utrzymuje się przez około półtora tygodnia (może też trwać dłużej, wszystko zależy od rodzaju i stanu naszych paznokci).
Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się malować paznokci. Przede wszystkim dlatego, że lakier po prostu nie będzie się utrzymywał na tak mocno nabłyszczonej i natłuszczonej płytce, również płytka paznokcia będzie chłonąć barwnik lakieru.
Powinno się go wykonywać w serii 3-6 zabiegów w odstępie co 2 tyg.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Bella | 2023
ts