Przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs jest obecnie jednym z najczęściej a także najchętniej przez kobiety wybieranym zabiegiem kosmetycznym. Kierują się one nie tylko modą ale także wzgledami praktycznymi. Oczy po takim zabiegu nie tylko stają optycznie większe a spojrzenie bardziej przykuwające uwagę ale także makijaż oczu staje się o wiele łatwiejszy i trwalszy. Do zalet zabiegu przedłużania rzęs należy także zaliczyć trwałe podkręcenie oraz pogrubienie rzęs. Syntetyczne rzęsy są idealnie od siebie oddzielone co potęguje jeszcze efekt przedłużania.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Istnieje kilka metod przedłużania rzęs. Najpopularniejszą jest metoda 1:1, w której do każdej naturalnej rzęsy przytwierdzana jest, za pomocą specjalnego kleju, rzęsa syntetyczna. Wykwalifikowana kosmetyczka przy pomocy pensety, nakłada taką syntetyczną rzęsę z małą kropelka kleju i przytwierdza ją do naturalnego włosa na prawie całej jego długości. Zabieg taki jest bezbolesny i nieszkodliwy dla zdrowia.
Zasadniczo wyróżnia się trzy najczęściej stosowane metody przedłużania rzęs. Wszystkie bazują na tej samej technice, czyli doklejaniu włosków do naturalnych rzęs.
Każda z metod zapewnia podobną trwałość a różni je przede wszystkim efekt jaki uzyskuje się z ich pomocą. Dlatego to od klientki zależy, jakim sposobem kosmetyczka przedłuży rzęsy choć oczywiście po przyjrzeniu się rzęsom, ocenie ich gęstości, długości i ogólnego stanu specjalistka może zasugerować najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza, że przedłużanie rzęs nie tylko zagęszcza i wydłuża naturalne ale też może optycznie wydłużyć kształt lub powiększyć oczy.

Jakie są metody przedłużania rzęs i czym się różnią? 
 
Metoda 1:1 to zdecydowanie najczęściej wybierana metoda, ponieważ daje najbardziej naturalny efekt i jest najtańsza. Charakteryzuje się tym, że do każdej naturalnej rzęsy przyczepiany jest jeden włosek. 
Metoda 2:1 ten sposób polega na tym, że do każdej naturalnej rzęsy przykleja się po dwa włoski. Dzięki temu są gęstsze i bardziej wyraziste.
Metoda 3:1 to po prostu kolejny wariant, w którym do pojedynczej naturalnej rzęsy doczepiane są aż trzy dodatkowe włoski. Ta metoda pozwala uzyskać najbardziej spektakularny i wyrazisty efekt.

Jak często należy powtarzać zabieg i uzupełniać rzęsy?

Powtarzalność zabiegu związana jest z naturalnym cyklem wypadania rzęs. Ponieważ naturalne rzęsy wypadają a na ich miejsce rosną nowe, dlatego należy systematycznie uzupełniać sztuczne co 3 - 4 tygodnie.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Bella | 2023
ts