Makijaż permanentny

Czym jest makijaż permanentny ?

Makijaż permanentny jest oryginalną sztuką makijażu, stawiającą na pierwszym miejscu podkreślenie naturalnego piękna każdej kobiety. Pozwala wyeksponować delikatność i naturalność twarzy. Większość z nas chce dobrze wyglądać lecz poranny makijaż poprawiany kilkakrotnie w ciągu dnia zabiera nam zbyt wiele cennego czasu. Dzięki niemu możemy precyzyjnie poprawić kształt brwi stwarzając wrażenie ich optycznego zagęszczenia. Makijaż permanentny umożliwia także podkreślenie oczu poprzez powiększenie objętości rzęs. Pozwala również zaznaczyć kontur ust, optycznie je powiększyć, a co najważniejsze wzmocnić intensywność ich barwy. Stają się one wówczas bardziej wyraziste i kobiece. Makijaż permanentny posiada właściwości krótkotrwałego tatuażu, co stwarza możliwość okresowego zdobienia twarzy i ciała. Wykonany przez specjalistę, wyposażonego w zmysł artystyczny, na pewno pozwoli cieszyć się ładnym wyglądem w każdej sytuacji. Zarówno podczas uprawiania sportów jak i korzystania z uroków wypoczynku letniego. Makijaż permanentny stosuje się także przy likwidacji blizn lub maskowaniu defektów skóry, np. plamy pigmentacyjne, blizny, przebarwienia, wprowadzając barwniki odpowiednio dobrane do koloru skóry. 

Jak długo się utrzymuje?

W zależności od typu i kolorytu skóry makijaż utrzymuje się od 2 do 5 lat. Gdy zauważymy, że zaczyna blednąć możemy w każdym momencie poddać się ponownemu zabiegowi i zabarwić go na nowo. Zaletą makijażu permanentnego jest to, że możemy w dowolnym czasie zmieniać nasz wizerunek.

Czy niesie ze sobą ryzyko?

Wszystkie używane przez nas barwniki, igły i urządzenia do makijażu są dopuszczone do użytkowania na rynku polskim, jak również spełniają wszystkie najwyższe standardy higieniczne. Na podstawie wieloletnich testów naszych produktów możemy śmiało stwierdzić, że makijaż permanentny wykonywany metodą PUREBEAU nie jest związany z żadnym ryzykiem. 

Czy to bardzo boli ?

Przy każdej ingerencji odczuwa się niewielki ból. Tak jest i tutaj. Pracujemy delikatnie i tak staramy się przygotować skórę, żeby odczuwali Państwo zaledwie mrowienie. Ból jest sprawą indywidualną, jedni czują mocniej a drudzy nie czują prawie nic. W każdym razie nigdy nie jest to ból nie do zniesienia. 

Jak długo się goi?

Jedyna niedogodność po wykonanym makijażu to złuszczenie się naskórka na 3-4 dzień po zabiegu. Na przyspieszone gojenie ma wpływ odpowiednia pielęgnacja i natłuszczanie. Gojenie trwa średnio 2-7 dni. 

Jak jest on wykonywany ?

Podczas konsultacji, szczegółowo omawiamy, jakie są Państwa oczekiwania co do wyglądu, doradzamy i wykonujemy próbny makijaż, tak abyście mogli Państwo upewnić się czy o taki wizerunek właśnie chodzi. Ustalamy kształt i kolor optymalny do typu urody. Makijaż permanentny powinien być bardzo naturalny i tylko podkreślać rysy twarzy. Najpierw nanosimy na skórę znieczulający fluid, który zacznie działać w ciągu 5 minut. Następnie delikatnie rysujemy igłą z barwnikiem kontury i ostrożnie otwieramy górną warstwę skóry. W międzyczasie lekko znieczulamy i dalej rysujemy kontury. Zawsze podczas naszej pracy zwracamy uwagę na to, aby makijaż był jak najbardziej naturalny, tzn. zawsze pracujemy na dwóch różnych pigmentach, aby podkreślić naturalność.Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny - linergistkę. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. 

W cenę zabigu wliczona jest druga wizyta , po upływie 2-4 tygodni, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. 

Wykonanie zabiegu 

Dysponujemy nowoczesną aparaturą, dzięki której zabiegi wykonywane w naszym Studiu to gama możliwości jaką oferuje medycyna estetyczna. Przy pomocy urządzenia do delikatnego (subtelnego) pigmentowania zostaje wprowadzona farba/kolor pochodzenia naturalnego, nietoksyczny i nie alergizujący, do drugiej warstwy skóry czyli naskórka.

Farby te są absolutnie neutralne dla skóry i są przetestowane antyalergicznie. Wybrany odcień koloru uwidocznia się po kilku dniach od zabiegu. Z upływem lat dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika, średnio 20% rocznie. Przy bardzo słabo nasyconych makijażach barwnik będzie szybciej niewidoczny, co należy uwzględniać przy wyborze kolorystyki. 

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

  • Infekcja wirusowa (opryszczka)
  • ciąża
  • cukrzyca
  • łuszczyca
  • przyjmowanie leków sterydowych
  • nadciśnienie tętnicze
  • hemofilia
  • choroby gałki ocznej (dotyczy makijażu powiek)
  • ostrzyknięcie ust wypełniaczem (poniżej 6-ciu m-cy przed makijażem)

 Makijaż permanentny  to przede wszystkim dążenie do doskonałości, wielka wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, a co najważniejsze: widoczny i natychmiastowy efekt.
Wszelkie prawa zastrzeżone © Bella | 2018
ts